prasatko

Obchod

Nová publikace: KUCHYŇKA Z.: Nastal nám den veselý / Adventní a vánoční zvyky na Kladensku a Slánsku

Víte, že depozitář velvarského technického muzea hraček ukrývá také druhou největší sbírku historických betlémů na Kladensku a Slánsku? Adventní a vánoční zvyky našeho regionu i betlémy ve Velvarech popisuje druhé rozšířené vydání publikace "Nastal nám den veselý" autora PhDr. Zdeňka Kuchyňky, které vydalo Město Slaný ve spolupráci se Sládečkovým vlastivědným muzeem v Kladně. Knihu je nyní možné zakoupit také v Muzeu technických hraček.

http://www.infoslany.cz/kniha-nastal-nam-den-vesely-v-prodeji/d-2398

199 Kč

Nová publikace: HELLMICH M. / SMAHA M. / WIDENSKÝ M.: FENOMÉN TOVÁRNY HELLER & SCHILLER

Město Litvínov ve spolupráci s Muzeem technických hraček vydalo knihu FENOMÉN TOVÁRNY HELLER & SCHILLER – Historie výroby hraček HUSCH v Horním Litvínově. První část knihy popisuje historický vývoj krušnohorského hračkářství, výrobní techniky a materiály, hračkářské školy, založení továrny na plechové a kovové zboží Emilem Hellerem v Horním Litvínově, vznik firmy HELLER & SCHILLER, osud rodin spolumajitelů firmy a události po roce 1945. Ve druhé části knihy se autoři pokusili o komplexní zpracování produkce plechových i dřevěných hraček na základě mnohaletého výzkumu od mechanických autíček a letadel po vojenskou techniku. Rozsáhlá kapitola je věnována železničním hračkám. Kniha obsahuje 132 stran a 342 převážně barevných obrázků zachovaných typů hraček, historických fotografií, archivních dokumentů a ceníků. Novou publikaci je možné zakoupit ve stálé expozici muzea hraček ve Velvarech. Zasíláme také prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny.

390 Kč

Historické pohlednice Horního Litvínova /rozměr 147 x 105 mm, čtyři druhy/

Nové pohlednice starého Horního Litvínova vznikly v historickém diorámatu Michala Widenského, které zhotovil pro výstavu FENOMÉN TOVÁRNY HELLER & SCHILLER – Historie výroby hraček HUSCH v Horním Litvínově a u příležitosti nově vydané stejnojmenné knihy. Pohledy jsou věnované vzpomínce na Emila Hellera, stavebníka továrního areálu pro výrobu plechových hraček v letech 1907–1908, a na Viktora Hellera i Ernsta Schillera, zakladatele firmy Heller & Schiller (HUSCH). Pohledy č. 2 a č. 4 – Horní Litvínov v budoucnosti – jsou věnované vzpomínce na všechny ty, kteří v Horním Litvínově (Oberleutensdorf) žili a zanechali tady své význačné stopy pro další generace.

17 Kč

 

Fatal error: Call to undefined function session_register() in /data/web/virtuals/9459/virtual/www/index.php on line 142