prasatko

Obchod

Nová publikace: HELLMICH M. / SMAHA M. / WIDENSKÝ M.: FENOMÉN TOVÁRNY HELLER & SCHILLER

Město Litvínov ve spolupráci s Muzeem technických hraček vydalo knihu FENOMÉN TOVÁRNY HELLER & SCHILLER – Historie výroby hraček HUSCH v Horním Litvínově. První část knihy popisuje historický vývoj krušnohorského hračkářství, výrobní techniky a materiály, hračkářské školy, založení továrny na plechové a kovové zboží Emilem Hellerem v Horním Litvínově, vznik firmy HELLER & SCHILLER, osud rodin spolumajitelů firmy a události po roce 1945. Ve druhé části knihy se autoři pokusili o komplexní zpracování produkce plechových i dřevěných hraček na základě mnohaletého výzkumu od mechanických autíček a letadel po vojenskou techniku. Rozsáhlá kapitola je věnována železničním hračkám. Kniha obsahuje 132 stran a 342 převážně barevných obrázků zachovaných typů hraček, historických fotografií, archivních dokumentů a ceníků. Novou publikaci je možné zakoupit ve stálé expozici muzea hraček ve Velvarech. Zasíláme také prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny.

390 Kč

Historické pohlednice Horního Litvínova /rozměr 147 x 105 mm, čtyři druhy/

Nové pohlednice starého Horního Litvínova vznikly v historickém diorámatu Michala Widenského, které zhotovil pro výstavu FENOMÉN TOVÁRNY HELLER & SCHILLER – Historie výroby hraček HUSCH v Horním Litvínově a u příležitosti nově vydané stejnojmenné knihy. Pohledy jsou věnované vzpomínce na Emila Hellera, stavebníka továrního areálu pro výrobu plechových hraček v letech 1907–1908, a na Viktora Hellera i Ernsta Schillera, zakladatele firmy Heller & Schiller (HUSCH). Pohledy č. 2 a č. 4 – Horní Litvínov v budoucnosti – jsou věnované vzpomínce na všechny ty, kteří v Horním Litvínově (Oberleutensdorf) žili a zanechali tady své význačné stopy pro další generace.

17 Kč

Nová publikace: KIRSCHE A. a kol.: Hračkářský průmysl v Krušnohoří, dvě země – dvě cesty

Výpravná publikace Hračkářský průmysl v Krušnohoří, dvě země – dvě cesty, vydaná v rámci stejnojmenného projektu Oblastním muzeem a galerií v Mostě roku 2021. Na vzniku této odborné knihy v českém a německém jazyce se podílel kolektiv autorů a jejím obsahem jsou kapitoly: Česko-saská země hraček ve středním Krušnohoří, Katalog teplické firmy Kohn, Vývoj krušnohorského hračkářského průmyslu v Sasku po roce 1945 a vznik státního podniku VEB VERO, Struktury výroby krušnohorského lidového umění po roce 1945, Katalog velkoobchodu VERO (1967), Poválečná výroba hraček na české straně Krušných hor (1945–1990), Kurt Mühl – Hračky – Olbernhau aj. Publikace obsahuje 208 stran a více než 180 převážně barevných obrázků zachovaných typů hraček, historických fotografií, archivních dokumentů, výrobních katalogů a ceníků krušnohorského zboží z první republiky. Knihu je možné zakoupit ve stálé expozici muzea hraček ve Velvarech. Zasíláme také prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny.

390 Kč

Reklamní vystřihovací betlémy tištěné v Československu

Vydáváme tiskem papírové betlémy z doby první republiky – reprinty nevystřižených originálních archů uložených v archivu Muzea technických hraček: 1/ Kolínská zlatá hospodyňka a žitovka (Kolínská cikorka), 2 druhy: 1 orig. arch 34 x 23 cm, 30. léta 20. století (zimní), 1 orig. arch 49,5 x 33,5 cm, rok vydání 1939; 2/ Franck-Perola (též Perola nebo Karo-Franckovka) Pardubice, 4 druhy: 1 orig. arch 40 x 30 cm, rok vydání 1933 (s velbloudem), 1934 (se slonem a růžemi), 1938 (s velbloudem i slonem) a 1939 (s hanáckými kroji); 3/ Cikorka a žitná káva Hradecká se značkou Tři děcka, 1 orig. arch 32 x 23 cm, autor: Zdeněk Rykr, 30. léta 20. století (zimní). Barevný oboustranný tisk na tvrdém křídovém papíře, formát reprintu větší než A3. Vždy na jedné straně betlémové figurky a na straně druhé dobová reklama na kávoviny i s návodem na sestavení. Nevystřižené reprinty v celkovém počtu sedmi druhů papírových betlémů (vždy po jednom archu) je možné zakoupit ve stálé expozici muzea hraček ve Velvarech. Zasíláme také prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny.

80 Kč

Nová publikace: KUCHYŇKA Z.: Nastal nám den veselý / Adventní a vánoční zvyky na Kladensku a Slánsku

Víte, že depozitář velvarského technického muzea hraček ukrývá také druhou největší sbírku historických betlémů na Kladensku a Slánsku? Adventní a vánoční zvyky kladenského a slánského regionu, betlémy v chrámech, muzejních sbírkách i domácnostech, kolední obchůzky s jesličkami, lidové vánoční hry, recepty na vánoční jídla i cukroví a další zajímavosti popisuje druhé rozšířené vydání publikace "Nastal nám den veselý" autora PhDr. Zdeňka Kuchyňky, které vydalo v roce 2021 Město Slaný ve spolupráci se Sládečkovým vlastivědným muzeem v Kladně. Kniha obsahuje 157 stran a mnoho ilustrací. Novou publikaci je nyní možné zakoupit v Muzeu technických hraček ve Velvarech. Zasíláme také prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny.

http://www.infoslany.cz/kniha-nastal-nam-den-vesely-v-prodeji/d-2398

199 Kč

 

Fatal error: Call to undefined function session_register() in /data/web/virtuals/9459/virtual/www/index.php on line 142